ANASAYFA

PİLATESLE REHABİLİTASYON VE KARDİYO

Pilates duruş bozukluklarının tedavisinde, esneklik kazanmada ve denge gelişiminde, sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabilmektedir.

PİLATES VE REHABİLİTASYON
Her 10 kişiden 8'i, yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorununun etkisi altında kalıyor. Omurganın düzgün kullanılmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu: duruş bozuklukları, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması yada bu pozisyonlarda sürekli olarak tekrarlanan hareketler; kaslarda gerilme, yorgunluk ve stres, ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. Sonucunda kişilerde sırt ve boyun ağrıları şikâyetleri ortaya çıkıyor. Rehabilitasyon, vücudun kaybettiği yada eksik fonksiyonların yeniden kazandırılması olarak tanımlanabilir. rehabilitasyonda, hastalık ya da yaralanma sonucu vücut işlevlerinden bir kısmını kaybetmiş olan kişinin, mevcut kapasitesini en iyi şekilde kullanarak, vücut işlevlerini en üst düzeyde yapabilir hale getirilmesi amaçlanır. Pilates metodunu diğer egzersiz yöntemlerinden ayıran en önemli faktör rehabilite alandaki efektifliğidir. Pilates egzersizlerinde vücuttaki hangi kas grubunu çalıştırırsanız çalıştırın, önemli olan omurganın çevresindeki kasları o egzersiz esnasında eşit ve dengeli çalıştırmayı birinci kural olarak görmesidir. Yani tüm egzersizler omurga odaklıdır. Stüdyolarımızda, özellikle omurga sağlığı üzerine egzersizler verilmekte olup: sağlıklı bir omurgaya sahip olmak için gerekli olan mobilizasyon ve omurga güçlenmesi üzerine önem verilmektedir. . Pilates duruş bozukluklarının tedavisinde, esneklik kazanmada ve denge gelişiminde, sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabilmektedir.


PİLATES VE KARDİYO
Pilates, bir kuvvet egzersiz metodudur. Bu sebeple, sadece kaslarımız aktif olacak, kasların kullanacağı enerji kaynakları kullanılacak, ancak yağlar kullanılmayacaktır. Yağların enerjiye dönüşümünü sağlayabilmek için pilatesle beraber kardiyo aletlerini kullanmak ve yapılan kardiyonun süresini en az 30 dakika tutmak gerekmektedir. Kardiyo egzersizleri, uzun süreli yapılan, kalp dolaşım sistemini güçlediren, akciğer hacim kapasitesini geliştiren bir egzersiz yöntemidir ve ancak yağlar bu yöntemle enerji olarak harcanabilir. Eğer amacınız kilo vermekse, Pilates eğitimin, kardiyo ile desteklediğinizde amacınıza daha kolay ve hızlı ulaşırsınız.

Pilates Yaparak

"10 derste farkı hissedecek,
20 derste farkı görecek,
30 derste ise tamamıyla yeni bir vücuda sahip olacaksınız."
Joseph H. Pilates

Bizi Takip Edin